LEONBERGER

Jsme členy Leonberger klubu

10.4.2015 - Ruční výroba
Nemám ve zvyku sem dávat reklamy a podobné věci, ale u této záležitosti si nemůžu pomoci. Janu Borovkovou znám už léta. Je to úžasná a šikovná osůbka, která používá ke své práci výhradně jen kvalitní materiály. Máme od ní deku, kterou si Babunka totálně zamilovala Po této velmi pozitivní zkušenosti jsem se rozhodla nechat udělat deku i pro Coudíka a tentokrát ještě ve větším provedení. Deka je vyrobena z dvojitého dyftýnu, náplň dvojitý vatelín. Je protiotlaková, kvalitně šitá a ručně malovaná. Dá se prát v pračce a sušit v sušičce!!!! Když porovnám poměr cena/kvalita, tak je deka skoro zadarmo!!! Nabízí i ušití polštářů a de facto všeho, co si zákazník přeje. Na výrobky maluje hlavu leonbergera nebo tlapku + jméno psa, chs nebo to, co si zákazník přeje. Také maluje na mikiny a trika. Více info na jana.borovkova@seznam.cz nebo tel +420 608 965 919. Na ukázky její práce se můžete kouknout zde.9. 4. 2015 - Coudyho potomci
Děkuju všem majitelům, kteří na nás myslí a posílají fotky Coudyho štěňat. Všechna mají společný rys a to nadšení a životní optimismus. Majitelé mi píšou, že takhle pozitivně smýšlející a společenská zvířata ještě neměli. Je vidět, že miminka jsou v nových domovech spokojená a je o ně perfektně postaráno. Také děkuju některým chovatelům, kteří se mnou komunikují a snaží se získávat od majitelů informace a aktuální fotky. Zde přidávám fotky některých potomků z CHS Jantarové srdce (2 roky - Addie), CHS Arebred (21 měsíců - Ewar, Ellin, Enny a Esma Anna), CHS Bohemia Qwerty (10 měsíců - Fyron Coudy Jr., Fozzie, Face, Frederika, FeeBee a Fiala Zophie), CHS Leon Král'ovce (7 měsíců - Darco) a CHS Bona Moravia (7měsíců - Carlos a Cirrus). Některé fotky jsou čerstvé a některé jsou starší (nejstarší je z února).

Addie Jantarové srdce / Ewar, Ellin, Enny a Esma Anna Arebred


Fyron Coudy Jr., Fozzie, Face, Frederika, FeeBee a Fiala Zophie Bohemia Qwerty


Carlos a Cirrus Bona Moravia, Darco Leon Král'ovce


7. 3. 2015 - OV České Budějovice
První letošní akce, na kterou jsem se moc těšila. Pohodová výstava a bezva kamarádi. Na tuto výstavu bylo přihlášeno neuvěřitelných 19 leonů. Toto obsazení nemá mnohdy ani mezinárodka. A jelikož si pořadatelé cení vystavujících leonů, tak tomu odpovídaly i ceny. Tentokrát posuzoval pan Jančík, který má rád běhavky. Coudy nastupoval poprvé do třídy šampionů a získal ocenění V1, VT, OV (pro nás zcela nečekaně, i když Jana Borovků měla jasno, pro koho šije jednu deku jako sponzorský dar :) ) a Babunka si odnesla V2. Pokořila jí Annie Od Kostela Sv. Gabriela, která zhubla a v kruhu běhala, že jí ani Babča nestačila. No a další skvělý výsledek přidala Coudyho dcera Enny Arebred, která se vystavovala na své první oficiální výstavě a z mezitřídy získala V1, VT, OV. V závěrečkách běhala s tátou, kterého hravě porazila a umístila se na bedně na 3. místě (BOG3)!!!
Enny podědila hlavu a barvu po prababičce Bellaně, hrudník má po Pepině (spíše do šířky než do hloubky) a prdelatá je po Coudíkovi. Má krásné silné a osrstěné nohy. Kdyby byla tmavší, zezadu bych si jí byla schopná spléct i s Coudym, protože má stejnou chůzi a široký posun jako on :)

Enny Arebred


6. 12. 2014 - IHA Wels
Vydali jsme se s Coudym na naší první výstavu do Rakouska, protože je to blízko a není špatné si rozšířit obzor. Nic jsem od ní neočekávala a naš cíl bylo získat alespoň výbornou. Posuzoval MVDr. Bojan Matakovič z Chorvatska. Je to neústupný rozhodčí, který má ve všem hned jasno, takže mu jde vše od ruky. Co moc nesnese a mnohdy za to snižuje známku je, když pes dělá bordel v kruhu a je neukázněný. Coudy nastupoval ještě do třídy otevřené, kde byli hlášeni 4 psi. Musím říct, že se ten náš kluk předvedl skoro sám. Rozhodčí si ho důkladně prosahal, proměřil a jelikož měl semišové sako a Coudy zrovna extrémně línal, tak si každý dokáže představit, jak rozhodčí asi vypadal :) Nicméně rozhodčímu se líbil nejvíc, takže Coudy svoji třídu vyhrál. Následně si vyběhal i res. CACIB (automaticky na něj přechází CACIB). Takže výsledek V1, CACA, r.CACIB byl pro nás více než uspokojující. Výstava byla dobře zorganizovaná, katalogy na viditelném místě, zápis do PP na viditelném místě. Ostatní vystavující byli velice milí a přátelští. A co se týče psů, tak vědí jak se chovat. Neobjevil se tam žádný provokatér, který by svého psa (byť zatím nekonfliktního, protože ještě nekryje nebo nemá bohaté zkušenosti) pouštěl k dalšímu. U nás je to pravý opak. Coudy nemá rád, když k němu čuchá pes, když se mu doslova lepí někdo na zadek nebo nedej bože mu prohrabuje čenichem kulky - ano i tohle se nám často v ČR stává.


1. 12. 2014 - Babunka má narozeniny
Babunka dnes slaví 7. narozeniny. Vkročila do posledního roku své dospělosti před důchodem. Ale s radostí můžu říct, že je stále aktivní a zdravá. Přejeme jí všichni, aby prožila ještě spoustu let po našem boku. Miluju jí tak strašně moc, že to až někdy není možné.


1.-2. 11. 2014 - DuoCACIB Praha
V Praze byla logistika trochu složitější, protože jsem jela sama. Nicméně díky pomoci mých skvělých přátel, to zase tak složité nebylo. Ještě jednou moooc děkuju manželům Kyptovým, manželům Borovkovým, Jarce a Mirce Pluhovské. Jste skvělí.
V sobotu posuzoval pan Otakar Vondrouš a u Coudyho ve třídě bylo hlášeno 5 psů. V této třídě rozhodčí zadal pouze 2 výborné a ostatní VD. Náladu měl pod psa a vůbec si nevěděl s pořadím rady. Psa na pátém místě vyrazil bez pardonu ihned. Než jsme se prokousali mezi první dvě místa, tak už mi bylo "všechno" jedno. Ale následně mě zaplavila radost - Coudy splnil podmínky pro udělení CZ CH, protože nakonec tuto třídu vyhrál. Poznámky pana rozhodčího jako "Když jste si to tak pěkně vydřeli" nebo "Teda tohle byla vážně horor třída" mě pobavily a snad takový suchar nebude. Je pravda, že Coudy jako důstojné a impozantní zvíře nepůsobil. Necítila jsem z něj elán, takže je víc než zázrak, že toho CACe dal :)
V neděli posuzoval pan John Wauben z Nizozemí. Upřednostňoval světlejší psy s kratší srstí. Kdyby měl na výběr, tak upřednostní i vysoká telata, ale to se dnes už nevidí. Coudy měl dalších 7 konkurentů. Na mezinárodku zcela nevídané, aby bylo v jedné třídě 8 psů. Já jsem byla naprosto v klidu, protože jsme měli splněno. A u Coudíka nadšení z vystavování pokračovalo stejně jako den předešlý. Navíc ani já jsem to nijak nezachraňovala. VDéčka lítala jako na běžícím páse a jedno přistálo i k nám. Majitelé mohutných a chlupatých fen už chodili do kruhu s tím, že dostanou VD, když viděli, jak to lítá u psů :)
Za fotky moc děkuju Mirce Pluhovské a Otakaru Wolfovi.


24.-25. 10. 2014 - Brno
V pátek na Evropské speciální výstavě leonů posuzovali Ing. Luděk Novák a německý specialista Willi Güllix. Jsem moc ráda, že oba naše psy posuzoval rozhodčí z Německa, protože rozhodčí z Čech nebyl ve "své" kůži. Atmosféra by se dala krájet. Coudy dostal VD bez pořadí, ale odnesl si krásný posudek. Babunka získala taky VD a pana Güllixe zaujala její předvádivost. Pokaždé když nastoupí do kruhu, tak je jak tisíce malých čertů s notnou dávkou provokace, ale zároveň hýří elegancí. Babča skvěle funguje i se svou mladou handlerkou. Jako sedmiletá fena nechala za sebou spoustu mladších fen a získala velmi neočekávané 3. místo. Coudyho dcerka Ammy Jantarové srdce si odnesla také VD.
Druhý den v sobotu na Evropské výstavě posuzoval tolik obávaný pan Adlt. Počítala jsem s dalšíma dvěma VD. Atmosféra byla klidnější a Coudy s Babunkou se chovali jako doma. Oba leželi nehnutě, ať už jsem u nich byla nebo ne. Z Coudíka vyzařoval neuvěřitelný klid i v kruhu. Stavěl se sám, hlavu držel nahoře - zkrátka to bylo jeho nejlepší předvedení vůbec, jakoby si uvědomoval prestižnost výstavy. Navíc i celkem lehce běhal. Coudy nakonec v tvrdé konkurenci z celé Evropy vybojoval V2, r.CAC. Babunčino umístění jsem typovala do středu. Ale to jsem se mýlila. Jak jsem psala výše, Babunka je zkrátka typ showwoman :) Když jsem koukala na její konkurentky, tak ta naše v předvedení vyčnívala. A působilo to tak asi i na pana rozhodčího, který jí zadal V2 (bez čekatelského titulu). Ač se zvedla vlna odporu proti rozhodčímu, tak na jeho obranu se sluší říct, že dával handlerům nespočet šancí na opravu a ve většině případech si výsledek kazili sami vystavující. Nicméně jsem na druhou stranu mnohdy jeho rozhodnutí nechápala a ve spoustě případech bych byla mírnější. Ještě jednou gratuluju všem českým leonkům, kteří se v té konkurenci neztratili :)

Ammy Jantarové Srdce


4.-5. 10. 2014 - Slovensko
Hlavním cílem této cesty bylo navštívit CHS Leon Krá'lovce až u dalekých Košic. Prcci byli velice dobře živení a Darca museli v jídle hodně krotit, jinak by to zavánělo morbidní obezitou :) Energii z jídla neměl kde spalovat, protože razil zásadu s plným bříškem je třeba relaxovat. Takže relaxoval pořád :) Na tohoto kluka jsem hodně pyšná, protože ve skutečnosti je mnohem krásnější a silnější než na fotkách. Má obrovskou širokou hlavu, hrudník, silné tlapy a navíc Coudy mu dodal zbarvení. U něj jsme viděli jak Liu, tak Coudyho, zkrátka si vzal od obou rodičů to nejlepší. A myslím, že naprosto přesně splňuje představu o tomto spojení. Už na něho netrpělivě čekají páníci a po zákonem stanovené karanténě vycestuje až do Anglie, odkud si pro něho přijedou AUTEM!!! Holky jsou dravější a zvídavější. Pořád někde poletovaly. Jedna holčička je celá Lia. Všechny nakonec zůstavají na Slovensku. Už se těším, až je někde uvidím. Tento vrh hodnotím jako vydařený a Lia na Coudyho přesně sedla.
Při té příležitosti jsem na neděli Coudyho přihlásila na výstavu do Bratislavy. Posuzoval pan Piskay ze Slovenska, kterého jsme ještě nikdy neměli. Přihlášení se vyplatilo a Coudy získal V1, CAC. Takže do příštího roku nám zbývá už jen jeden CAC na Slovenského šampiona krásy. Velikou radost nám udělala Ginnie Ensson Bohemia, která nastupovala ve třídě čestnej a v závěrečných soutěžích vyhrála BEST IN SHOW třídy čestnej. GRATULUJEME!!!
Cestou zpět jsme se stavěli na Moravě v CHS Bona Moravia, kde na nás už čekaly dvě krásné dámy a 5týdenní štěňátka. Bona a Bea se Coudíkovi věnovaly s velkým nasazením. Po celou dobu návštěvy si s nimi hrál a štěstím jen zářil. My jsme naší pozornost upřely na miminka. Holky jsou akčnější než kluci a jsou téměř stejné. Kdežto zelený kluk je podobný Bonečce a modrý je spíš do Coudyho předků. Snad je budu občas někde vídat, protože všichni zůstávají v ČR.


28. 9. 2014 - CACIB Wroclaw
Vydali jsme se na výstavu do Polska s cílem se pokusit získat poslední CACIB z třetí země. Tentokrát s námi jako doprovod jela Babunka a naše úžasná chovatelka Draha. Leonky posuzovala Anna Bogucka. Draha měla o vítězi hned jasno, ale já jsem nevěřila ani tomu, že by Coudy mohl vyhrát svou třídu. Během týdne zhubl přes 5 kg (Babunka hárala) a rýsovala se mu každá kost na těle. K mému velkému překvapení se rozhodčí přesto moc líbil a vybojoval si neuvěřitelný výsledek V1, CWC, CACIB, BOB! Tudíž Coudík splnil všechny podmínky pro udělení titulu INTERCHAMPION!!! V odpoledních soutežích přidal další velký úspěch. Skupinu FCI 2 posuzoval pan Giuseppe Alessandra z Itálie. Coudy dobře běhal a vyběhal si i BEST IN GROUP 4!!! Moc děkujeme!


26.9.2014 - Coudyho štěňátka
Štěňátka na Slovensku a na Moravě se mají skvěle. Chovatelé se o ně starají vzorně a dají jim první, poslední. Moc jim děkuju za péči a lásku, kterou jim věnují. A v neposlední řadě jim chci strašně moc poděkovat za fotky. Fotky Leon Královce pravidelně aktualizuji, tak je najdete i v sekci Štěňátka. Fotky miminek z CHS Bona Moravia jsou k dispozici zde.


21.9.2014 - CACIB České Budějovice
Leony posuzoval pan Matyáš ze Slovenska. Coudy si odnesl V2, r. CAC ze třídy otevřené a následně i r.CACIB. Výstavy se zúčastnila i Coudyho dcerka Ellin Arebred. Ve třídě mladých získala ocenění V2. Gratulujeme.

Ellin


20.9.2014 - Litohošť
Letos se tato neoficiální výstava jmenovala "Svatováclavská slavnost leonbergerů". Jelikož se na této "výstavě" nedají získat žádné tituly, tak se akce koná ve velice příjemné atmosféře - nepanují konkurenční boje a pomluvy. Všichni se na sebe usmívají a užívají si den se svým leonem. Velkým lákadlem pro nás byla účast dvou Coudíkovým štěňat. Enny Arebred "obhájila" 1. místo z minulého roku. Z Belgie přijel také Fozzie BQ, který si odvezl "Nejlepší štěně Litohošť". Obě štěňátka jsou výborně socializovaná, vychovaná a já majitelům moc děkuju za péči!!! Coudy skončil nečekaně na 1. místě. Leonky posuzovala Kanaďanka June Ward, chovatelka a prezidentka kanadského Leonberger klubu. Bambulka musela zůstat doma, jelikož přicházela do svých nejlepších dní.

Coudy, Enny a Fozzie


13.-14.9.2014 - Ostružno
Coudík na sraze měl jednu důležitou povinnost - projít rebonitací. Při té příležitosti jsem ho přihlásila i na výstavu. Posuzoval Ing. Luděk Novák, zakladatel českého chovu hovawartů a zároveň první předseda Hovawart klubu. Pamatovala jsem si ho jako jistého člověka, který vždy věděl, co dělá, ale tentokrát tak nepůsobil. Když začal posuzovat Coudyho, tak evidentně nevěděl z které strany ho načít a kroužil kolem něj beze slova docela dlouho. V tu chvíli už jsem věděla, že se mu Coudy líbit nebude :) Psy tak nějak posoudil, neposoudil. Feny nastupovaly do kruhu až po obědě a jakoby s nimi přišel i rozhodčí. Konečně začal pořádně posuzovat. Upřednostňoval nohaté a užší psy, což Coudy není ani jedno. Všem muselo být jasné, kdo výstavu vyhraje. Coudík si sice odnesl známku VD, ale přesto nám pan Novák udělal velkou radost, protože Coudíkovo potomci se umístili na předních příčkách. Eddy Arebred získal V1, CAJC (ze 7 psů) a jeho sestra Ellin V2 (z 10 fen). Všem zúčastněným gratulujeme. V ten samý den bojoval na belgické klubové výstavě další Coudíkův synek Fozzie Bohemia Qwerty (3m 3d). Nastupoval do třídy štěňat (3-6m), kde bylo dalších 6 konkurentů. Jako suverénně nejmladší si přesto vybojoval přenádherné 3. místo! Všem majitelům moc gratulujeme! Jsme na ně moc pyšní.
V neděli se konala rebonitace za příšerného počasí. Coudy prošel naprosto bez problémů a je dále chovným psem! Byl to krásně strávený víkend. Děkujeme všem!!!

Coudyho potomci: Eddy, Ellin a Fozzie


5.9.2014 - Leon Král'ovce => 1. - 3. týden
Štěňátka prospívají velice dobře. Mají se čile k světu, krásně přibývají a jsou docela aktivní. Mají krásné široké hlavy, mohutné hrudníčky a dělají nám všem velkou radost. Fotky můžete najít v sekci štěňátka.


31.8.2014 - CACIB Mladá Boleslav
Leony posuzoval pan Jančík. Coudíkovi se vůbec nechtělo běhat a skončil na krásném 4. místě se známkou výborná. Více v jeho výstavní tabulce.


29.8.2014 - Štěňátka Bona Moravia
Dnes jsme dostali zprávu, že Bona od Bezdynky (Lex Lesní lom x Belinda z Vlčkovského údolí) začala rodit. Porod byl zdlouhavý, ale Bonečka vše zvládla. 2 kluci a 2 holky jsou živí, zdraví a mají se čile k světu :) Porod proběhl přirozeně. Více fotek najdete v sekci štěňátka leonbergerů - Bona Moravia anebo na stránkách CHS (www.leonberger-bonamoravia.cz).


16.-17.8.2014 - Slovensko
Užili jsme si krásný výstavní víkend v Bratislavě. Coudík tentokrát zabodoval oba dva dny - v sobotu získal V1, CAC, CACIB, BOB a v neděli V1, CAC, CACIB, BOS. Jsme na něho pyšní. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat za vřelé přivítaní a pohostinnost Eli a jejímu zručnému manželovi! A taky za velice milou společnost na cestách Evě a Happynce a Fruszi při sestavování stanu :)
Zároveň jsme v sobotu celý den mysleli na porod Coudíkových slovenských dětí v CHS Leon Krá'lovce (www.leonkralovce.estranky.sk). Alia Alba Leon Královce (Majan's Zeuss The Star of North x Fatira z Leonkovho raja) nás obdarovala 1 klukem a 3 holčičkami. Mamince a štěňátkům se daří dobře. Porod proběhl přirozeně a miminka měla krásné porodní váhy. Všichni mají silné hrudníčky a krásné široké hlavičky, což nás moc těší. Více informací v sekci štěňátka leonbergerů anebo na webovkách chovatelky Zuzky Malučké.


2. - 3.8.2014 - Zpět na rodné hroudě
Po dlouhé době jsme opět navštívily rodnou hroudu. V okolí je nádherná příroda, která svádí k vycházkám. Za přivítání a skvěle strávený čas moc děkujeme manželům Krchovým, určitě si to někdy zase zopákneme. S tímto pobytem jsme spojily i návštěvu u Coudíkovo dcerky Ebby Arebred. Ebby je vysoká a tmavá fenka s milou povahou. Počáteční ostych rychle překonala a řádila s Coudíkem dokud nebyli promočení skrz naskrz :)31.7.2014 - Bona čeká štěňátka
Dnes jsme obdrželi skvělou zprávu! Bona od Bezdynky (Lex Lesní lom x Belinda z Vlčkovského údolí) byla na druhém ultrazvuku, který potvrdil, že se v CHS Bona Moravia mohou těšit na štěňátka. Jsme za to moc rádi, protože Bonečka má skvělé majitele a miminka budou odchována v úžasném prostředí. Krytí proběhlo 28.-29. června. Bylo opět naprosto bez problému a předehra netrvala ani 3 minuty. Štěňátka by se měla narodit kolem 30. srpna. Bonečka je velká, mohutná fenka s úžasnou povahou. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte chovatele na mailu zdenka.calabkova@seznam.cz. Ostatní kontakty najdete na jejich webu: www.leonberger-bonamoravia.cz26.7.2014 - Návštěva v BQ
Rozjely jsme se na dlouho plánovanou oslavu narození miminek v CHS Bohemia Qwerty. Byl to báječně strávený den v příjemné atmosféře se skvělými přáteli. Z tohoto setkání jsem si odvezla spoustu fotek a některé z nich můžete vidět v galerii štěňátek. Se štěňátky jsem moc spokojená. Miminka jsou velká, mohutná s pěknou kostrou a s výbornou povahou.


22.7.2014 - Bohemia Qwerty => 6. týden
Přidány fotky miminek. Všechna miminka mají moc milé a mazlivé povahy.
Některá miminka stále hledají nové páníky.
Více v sekci ŠTĚŇATA LEONBERGERŮ.20.7.2014 - CAC Mladá Boleslav
Výstavu jsme si užili v příjemné společnosti Evy Volfové a manželů Kyptových až jsem skoro přestala sledovat, co se děje v kruhu. Posuzování paní Jandové mám ráda, protože s handlerem komunikuje a případné nedostatky umí podat. Zároveň z ní mám velký respekt, protože posuzuje docela detailně a někdy si psa prošahá několikrát. Tentokrát jsem s Coudyho předvedením moc spokojená nebyla, ale lepší soustředěnost v takovém vedru jsem po něm chtít ani nemohla. Cítila jsem, že není ve své kůži. Nicméně rozhodčí to viděla jinak a Coudík si odnesl opět ocenění V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB. Do třídy mladých nastupovala Coudíkova dcerka Esma Anna Arebred, která se moc předvádět nechtěla, ale i přesto si odnesla krásné 2. místo se známkou výborná. Titul Národní vítězky vyhrála naše překrásná a milá kamarádka Happy (Medvebergi Maszkos Happy Her Majesty).

Medvebergi Maszkos Happy Her Majesty a Cipísek Coudy Leon Bohemia


Esma Anna Arebred


18.7.2014 - Lia čeká štěňátka
V polovině června k nám zavítala nevěsta ze Slovenska, Alia Alba Leon Král'ovce (Majan's Zeuss The Star of North x Fatira z Leonkovho raja). Krytí dopadlo dobře a v CHS Leon Král'ovce (www.leonkralovce.estranky.sk) se mohou kolem 16. srpna těšit na štěňátka. Lia je hravá, klidná a dobře vychovaná holka. Má nádherně velkou hlavu, rovný hřbet, výborně zaúhlené nohy. Myslím, že štěňátka z tohoto spojení budou mít i krásnou dlouhou srst. Držíme palečky chovatelům a Liušce, aby vše probíhalo hladce i nadále.16.7.2014 - 'E' Arebred
Dnes slaví 1. narozeniny Coudíkův druhý vrh z CHS Arebred. Všechna miminka z tohoto vrhu mi dělají radost. Mají krásnou širokou kostru a super povahu. Coudík s Pepinkou si to uměli rozdělit. Pepča jim dala kvalitní stavební základ a Coudík už si potom mohl hrát s "detaily" (hlavně srst a povaha). Jen u dvou miminek vidím, že mají z maminky pramálo a jsou spíše tatínkovo (Erny a Ebby). Všechna mají moc milé a veselé povahy.

ZLEVA: Ebby, Ebon, Eddy, Ellin a Erny

ZLEVA: Ellis, Enny, Ersbeth, Esmaanna a Ewar


15.7.2014 - LPN2
Máme za sebou další zdravotní vyšetření. Z Bernu k nám dorazila skvělá zpráva! Coudík i Babunka jsou LPN2 negativní (N/N). Ti, co se chtějí nechat vyšetřit a posílali v minulosti do Bernu krev, tak další vzorek krve posílat nemusejí. Stačí uhradit poplatek na uvedený účet a následně napsat Prof. Drögemüllerovi email s lab. ID - LBčíslo, které Vám bylo přiřazeno již během testování na LPN1. U LPN2 se postižení ukazuje mezi 1. - 10. rokem. Jestli jsem to pochopila, tak pouze přenašeči (u LPN1 byli D/N) de facto neexistují. Jedinci, kteří budou pozitivní na LPN2 (D/N nebo D/D) polyneuropatií onemocní.


14.7.2014 - Bohemia Qwerty => 2.-5. týden
V sekci ŠTĚŇATA najdete nové fotky miminek. Všichni krásně rostou a přibývají na váze. Ještě jsou volní 2 kluci a 1 holčička. Pro více informací kontaktujte chovatelku na emailu: berga@seznam.cz nebo tel.: 732 629 054


29.6.2014 - CAC Klatovy
Leony posuzovala bývalá členka klubu KCHL paní A. Weinlichová. Babunku jsem původně chtěla nechat doma, jelikož po vylínání nevypadá moc dobře. Většinou bývá výstava v Klatovech komornější, ale tentokrát mě docela překvapil počet přihlášených psů a taky počasí - bylo pod mrakem a větrno. Coudík získal V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz a v běhu o BOBa jsem to už trochu vzdávala, protože Coudík větřil háravku. Nakonec ale získal i BOB. Babča získala V1, CAC i přesto, že konkurentkám nesahala ani po paty. Děkujeme Janě Borovkové za výborné kafíčko. Evě Volfové, Hance a Andree Vaňkovým za hlídání. Více v jejich výstavních tabulkách.


17.6.2014 - Bohemia Qwerty => 1. týden
Miminka papají a spinkají. Chovatelka je chválí, že jsou zatím strašně hodní. Fotky najdete v sekci ŠTĚŇATA.


14.6.2014 - Fotky Babunky a Coudíka

10.6.2014 - Štěňátka jsou tady!!!
Klubová vítězka KCHL 2013 Dayron Bohemia Qwerty (A.K.C. C.I.B. MultiCH. Nando-junior Leo vom Jerichower Land, TDI x Ayron Bohemia Qwerty) alias "Ronnie" porodila Coudíkovi 8 krásných a silných štěňátek. Čtyři holčičky vážily v rozmezí 645 - 660g a čtyři kluci vážili 710 - 802g. Porod proběhl přirozeně a bez komplikací. Jsem moc ráda, že jsou maminka i miminka v naprostém pořádku. Více info najdete v sekci ŠTĚŇATA. Kontakt na chovatelku Šárku Dudkovou je berga@seznam.cz
Zároveň dneska slaví narozeniny i Coudík. Je mu 5 let. Přejeme mu ještě hodně let po našem boku.7.6.2014 - KV Rokycany
Rozhodčí: V. Adlt
Coudy - V1, VT, KV
Baboo - V1
Více se dozvíte v jejich výstavních tabulkách


4.6.2014 - Addie a Ammy
V poslední době mi chodí fotky Coudíkova synka Addieho JS z prvního vrhu. Je to veselý kluk, který je skvěle opečováván a já jsem ráda, že ho prostřednictvím emailu mohu vídat častěji. Také jsem se náhodou dozvěděla, že se na jarní klubové výstavě MSKCHPL ukázala Ammy JS, která svojí třídu vyhrála a získala CAJC. Moc gratulujeme a za fotku moc děkuji Martině Mrázové.2.6.2014 - Porod se blíží
Čas rychle letí a Ronnie (Dayron Bohemia Qwerty) má týden před porodem pěkné bříško. Březost probíhala ukázkově a nastávající mamina všechno zvládá s velkou spokojeností a nadhledem. Takže doufáme, že to bude probíhat i nadále v podobném duchu. Budeme držet palečky na porod. Jsem opravdu hodně zvědavá, jestli se miminka narodí ve stejný den jako Coudík. Termín tomu odpovídá :)20.5.2014 - Nové fotky Baboo (6 let a 4 měsíce) a Coudyho (4 a půl roku)

2.5.2014 - Ronnie čeká štěňátka
Dnes k nám dorazila skvělá zpráva. U Dayron Bohemia Qwerty "Ronnie" (A.K.C. C.I.B. MultiCH Nando-junior Leo vom Jerichower Land, TDI x Ayron Bohemia Qwerty) byla potvrzena březost. Krytí proběhlo 9. dubna a narození miminek očekáváme na Coudíkovo narozeniny 10. června.
Od tohoto spojení očekáváme utvrzení Tyronových povahových vlastností a exterierových znaků. Tyronovi potomci se vždycky na výstavách umisťovali na předních pozicích a to dokazuje i to, že tři Klubové vítězky v řadě byli právě po Tyronovi. Chovatelka zná tuto linii velice dobře. Ronnie je veselá a bezstarostná holka, která se ničeho nebojí. Více info v sekci ŠTĚŇÁTKA a kontakt najdete na www.bohemiaqwerty.estranky.cz.23.4.2014 - A Jantarové srdce
Štěňátka z Coudíkova prvního vrhu oslavila 1. narozeniny. Přejeme jim hodně lásky, štěstí, zdraví a hlavně pochopení při lumpárnách, které vyvádí. Moc děkuju majitelům kluků, kteří posílají fotky a zprávy. Opravdu si toho moc vážím.

Aaron a Addie


12.4.2014 - KV Mladá Boleslav
Coudy skončil opět těsně pod bednou na 5. místě se známkou výborná. Babunka si odnesla také výbornou. Coudíkovo mimča Ellin - Velmi nadějná 3 a Aninka - Velmi nadějná 4. Majitelům a chovatelům gratulujeme. Odvezli jsme si i pohárek za Nejlepší pár.

Coudíkovo mimča Ellin - Velmi nadějná 3 a Aninka - Velmi nadějná 4


29.3.2014 - Loučeň
Byli jsme podpořit Coudyho štěňata z vrhu E Arebred na svodu. Eddy, Ellin i Anička prošli svodem bez problému a celkově se líbila. Přijela se podívat i Ennynka. Děkujeme všem majitelům za účast a za péči, kterou čtyřnožcům věnují.

Vrh E Arebred, Eddy, Ellin, Enny a Esma


1.3.2014 - KV České Budějovice
Coudy nastupoval do tř. otevřené a odnesl si V2. Velkou premieru měli Coudíkovo dcery Ellin a Esma Anna. Obě dostaly pěkné posudky a rozdělily si 1. a 2. místo. Úplně první se ale na podzim výstavy (Litohošť) účastnila Enny Arebred a získala Nejlepší štěně Litohošť. Moc gratulujeme!!!

Drecy: Ellin a Esma Anna


NOVINKY ROKU 2013: ZDE >>>


© fefi design 2009
www.cernohubova.com